Jak pokročila stavba v roce 2017

Jak pokročila stavba v roce 2017
2. března

Vybíráme z dopisu Jirky Svobody, který shrnuje, co se podařilo v uplynulém roce:

„…Rád bych Vám poděkoval za všechno, co se podařilo v uplynulém kalendářním roce díky Vaší pomoci na stavbě kostela a vzdělávacího střediska. 

               Na jaře přijeli brigádníci ze Sebranic a okolí. Jedna část brigádníků oblékla kopuli kostela do dřevěného hávu a druhá začala řezat a připevňovat střešní izolační panely na připravené trámy.  Za 14 dní byla dokončena střecha na 1/3 objektu. Mezitím pokračovaly stavební práce na části školy a do září vyrostla 3 nová poschodí. Elektrická instalace pokročila, jsou zkompletovány 3 hlavní rozvaděče pro části budov.  K dokončení elektrické instalace chybí ještě 2 poslední poschodí a slaboproudé instalace.

               Na kopuli pokračovali 2 rodopští mistři v pokládání zlatavé krytiny a do prázdnin byli se základní částí hotovi. Pan provinciál posvětil 2,5 metrový kříž, se kterým se dokončila horní část kopule. Instalace kříže ukončila spory obyvatel, jestli se náhodou nestaví mešita.

               Z vnitřních prací je dokončena vzduchotechnika a komíny. Po příjezdu z prázdnin jsme zakoupili staré lešení. Postupně jsme jej brigádně postavili okolo zbývající části budovy a v listopadu jsme pokračovali na střeše. Za 3 týdny se nám podařila dokončit zbývající část střechy s makovskou údernou brigádou.

               Slávek Kriegler přijel, aby nám pomohl s výběrem kvalitní okenní firmy. Obešli jsme starozagorské firmy. Mezitím jsem dostal školení, na co si dávat pozor, jaká úskalí nás mohou u oken očekávat a co vše si pohlídat. Ukázalo se, že výběr není tak jednoduchý, a tak s okny nespěcháme. Nedávno nám přivedli elektřinu k objektu, takže ze sítí nám chybí jenom kanalizace.

               Na jaro plánujeme okapy, hromosvody, vodovodní rozvody, okna a vnitřní omítky…

Za vděčné salesiány v Bulharsku  

                                                                                                                                     Jiří Svoboda“