Salesiáni

Kazanlak

o. Petr Cvrkal Cvrček na horách

Kněz v Kazanlaku, ředitel komunity. Vede kurzy animátorů pro mladé z celého Bulharska, duchovně doprovází, věnuje se chlapcům z Internátu, spoluorganizuje tábory pro bulharské i romské děti.

Říká se mu Cvrček a je pověstný svým smyslem pro humor. 

e-mail: cvrkal(et)atlas.cz

o. Petr Němec

Kněz ve farnosti Kazanlak. Petr je sice už v důchodu, ale to neznamená, že odešel ze služby. Pomáhá s animátorskými kurzy i s letními tábory. Je jedním z otců zakladatelů naší misie v Bulharsku. Obětavý, skromný a všudypřítomný. Vždy pohotový k pomoci druhým. Rodem Čech - jménem Němec - srdcem Bulhar :) .

 e-mail: petr.nemec(et)mail.bg

 

 

 

 

Stará Zagora

o. Jiří Svoboda

Kněz ve farnosti Stará Zagora. Neúnavný budovatel jak při opravách budov, tak i v pastoraci. Otec Jiří je ekonomem komunity a hlavním zodpovědným za stavbu komunitního centra s kostelem a školou. 

 e-mail: sdbsz(et)mail.bg

 

 

o. Martin Jílek

Věnuje se nejchudším dětem ze "slumů" na periferii Staré Zagory a jejich rodinám. Vede skupinku mladých ve vesnici Kalitinovo. Slouží ve farnosti ve Staré Zagoře. Zodpovídá za PR salesiánských misií v rámci Bulharska. A také šéfuje vydávání Bulharského zpravodaje. Kněz ve farnosti Stará Zagora. Žonglér pro Krista. 

"Všechno pro Krista a Krista všem." 

e-mail: jilekmartin(et)seznam.cz

 

 

o. Jarda Fogl

Věnuje se nejchudším dětem ze "slumů" na periferii Staré Zagory a jejich rodinám. Pochází z Litomyšle a je z českých misionářů nejmladší. Kněz ve farnosti Stará Zagora. Průkopník v romské pastoraci ve Staré Zagoře. Jen tak ho něco nepřekvapí a jde do věcí naplno.

e-mail: jarda.fogl(et)sdb.cz

 

 

o. Donbor Jyrwa IMG_0272

Novokněz (vysvěcen v Sofii 25.11.2017). Pochází z Indie. Je nejstarší z 6 sourozenců. Působí ve Staré Zagoře, kde pomáhá s pastorací romských rodin. 

Videorozhovor s Donborem si poslechněte zde